Історія школи

ШколаВ ІІ половині ХІХ століття в Гореничах існувала лише одна церковнопарафіяльна школа. ЇЇ було засновано у 1860 р.настоятелем місцевої церкви(котра мала два Престоли - Різдва Богородиці та св.Тихона Задонського) священником о.Януарієм Петровичем Стебницьким. В 1864 році київський митрополіт Арсеній (Москвін) оголосив старанному священнику подяку "за усердное обучение церковно-приходских детей". О.Януарій відав школою 24 роки. У 1884 році наставником школи став священник о.Миколай Євграфович Гороновський, який служив у Гореничах до часів радянської влади. Оскільки священнику в останні роки стало важко працювати, до школи були запрошені світські педагоги. Серед них в документах згадуються Корнієнко Іван Лукич, Джозовська Антоніна Іванівна.

Довгий час школа не мала свого приміщення і перебувала в будинку місцевого селянина Якова Шматка. Тут поміщалося 30 дітей-першокласників з Горенич та приселку Петрушок. Після будівництва в селі нового храму школа розташувалась у старій церкві. У 1888 році було споруджено нову школу на кошти жертводавців, імена яких залишились невідомими. До школи ходили не лише діти з села Гореничі, але й школярі з Петрушок, Дмитрівки, Гнатівки. У 1864 році в школу прийшло 22 хлопчики та 5 дівчаток, у 1900 - їх було відповідно 30 та 8, а в 1915 - 44 та 21.

У серпні 1941 року школа згоріла. Після війни Гореницька семирічка працювала у двох приміщеннях. Навчання теж було в дві зміни. Наприкінці 50-х – на початку 60-х років розпочато будівництво нової двоперхової школи. Школа будувалась за кошти районного бюджету та місцевого радгоспу ім. Т.Г.Шевченка. Запланований перехід у 1962 – 1963 навчальному році у нове приміщення не відбувся. Будівництво було не завершене. Після зимових канікул вчителі з власної ініціативи облаштовували шкільне приміщення, класні кімнати. Друге півріччя 1962 – 1963 навчального року 240 учнів закінчували у новій школі, хоча навчального обладнання ще не було. У 1963 році директором Гореницької восьмирічної школи призначено П.Я. Захарченка, який з невеликою перервою очолював педагогічний колектив до 1986р. Першим завданням у 1963 – 1964 навчальному році було придбання навчального обладнання, меблів, парт, благоустрій території школи.

У 1965 – 1966 навчальному році Гореницька восьмирічна школа набула статус середньої. Школа була укомплектована 25 вчителями. В ній навчалося 302 учні. А в 1968 році відбувся перший випуск 27 учнів. За 53 роки школа випустила 1383 учні. Серед випускників усіх років – 46 медалістів.

З 1986 року педколектив очолює Усик В.К., який багато зробив для удосконалення матеріально-технічної бази школи, всієї роботи навчального закладу. З 1993 по 2005 рік директором школи був Кушнір М.М., з 2005 по 2009 - Юхименко В.М. З лютого 2011 по 2015 рік - Дячук Б.О., з березня 2016 року школу очолює Іванюк Л.Г.

Нині Гореницька загальноосвітня школа налічує 372 вихованців. Восени 2013 року заклад відзначив 50 – річчя.

Справжньою гордістю школи є вчителі, які своєю творчою невтомною працею творять історію закладу. Серед 32 педагогів, які працюють сьогодні – 3 учителі-методисти (Висовень Г.П., Іванюк Л.Г., Романенко С.П.), 8 старших учителів (Стеценко В.О.,Новікова В.В., Чуба Н.С., Сакир А.В., Кваша Н.С., Титаренко В.І.) 3 «Відмінники освіти України» (Висовень Г.П., Гопчук Г.І., Титаренко В.І.)

Школа зберігає свої традиції. Тут організовують свята, цікаві зустрічі, вчителі впроваджують інноваційні технології навчання і виховання. Працюють творчо і наполегливо. Результат роботи – творчі учні.За останні 10 років педагогічний колектив підготував:

  • 1 призера обласної олімпіади з німецької мови та лауреата Всеукраїнської олімпіади Камінського Олега (вчителі Чуба Н.С., Давиденко А.М.)
  • 3 учасників обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН 2 - з математики (Кушнір М., Артюх О.), 1 - світова література (Мурін А.) учитель Іванюк Л.Г.
  • 12 призерів районного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН 10 – з математики, 1 правознавство, 1 – світова література (вчитель Іванюк Л.Г.) та 3 учасників обласного етапу з математики;
  • Переможця районного і лауреата обласного конкурсу учнівської творчості (номінація «образотворче мистецтво») «Об’єднаймося ж, брати мої», гран-прі районного конкурсу «Чарівна палітра», учасника Всеукраїнського конкурсу «Космічні фантазії» Новікова Павла (керівник Жуков О.В.).
  • Переможця районного та призера обласного конкурсу хореографічного мистецтва, переможця Міжнародного фестивалю «Столиця запрошує», та учасника Міжнародного фестивалю «Дніпровські хвилі» Кушнір Марину(керівник Курганська А.П.)
  • В школі працюють гуртки: вільної боротьби, вокально-хореографічний «Весняночки», хореографічний. Вокально-хореографічний гурт «Весняночки»(керівник вчитель початкових класів Новікова В.В.), заснований в 2003 році, – гордість нашої школи. Вони переможці районних конкурсів вокального і хорового мистецтва, переможці конкурсу «Перлина-2008», який проходив в м. Мена Чернігівської області, лауреати І ступеня ІХ Міжнародного багатожанрового фестивалю - конкурсу мистецтв "Нахвилях музики 2016" в номінації - Народний вокал. Учні відвідують художню студію та зразковий хореографічний колектив «Ластівка», які працюють на базі Будинку культури.

/Files/images/історія.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 505

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.