Бібліотека

БібліотекаНа першому поверсі нашої школи є бібліотека.

У бібліотеці школярі беруть підручники і додаткові посібники для занять, також в бібліотеці є художня література.

Книги можна вибрати на будь-який смак: тут і казки, і оповідання, і вірші, і підручники з різних предметів.

Бібліотекарем у нашій школі працює чудова людина - Надія Іванівна. Вона багато знає і завжди готова порадити захоплюючу книжку. А ще вона проводить бібліотечні уроки і конкурси за прочитаними книжками для всіх бажаючих.

Завітайте до нашої бібліотеки!

ГРАФІК РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Бібліотека працює з 9:00 – 17:00

Обслуговування читачів з 9:00 -16:00

Технічна година з 16:00-17:00

Санітарний день: останній день місяця.

Правила користування бібліотекою

1.Учні школи записуються до бібліотеки в індивідуальному порядку.

2.На кожного читача заповнюється читацький формуляр як документ, що підтверджує факт і дату видачі користувачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення.

3.Під час запису до бібліотеки користувачі повинні ознайомитися з Правилами користування нею і підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом у читацькому формулярі.

4.Термін користування документами,які видаються на абонемент, не більше 30 днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5.

5.Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією в кінці року.

6.У разі необхідності термін видачі документів може бути подовжений,якщо на видання немає попиту з боку інших користувачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.

7.Періодичні видання видаються вчителям - предметникам терміном на 15 днів. За кожний примірник користувач розписується в читацькому формулярі.

8.Періодичні видання видаються учням лише в читальному залі. Кількість документів, які видаються в читальному залі , необмежена.

9.Рідкісні, цінні, довідково – енциклопедичні видання, альтернативні підручники, хрестоматії видаються лише в читальному залі.

Користувач зобов’язаний:

10.Дотримуватися Правил користування бібліотекою.

/Files/images/Публикация11.jpg

Кращі читачі бібліотеки

«Читання- ось найкраще навчання» - стверджує народна мудрість.

Спостереження показали, що сучасні діти стали читати значно менше. В міру того, як масового вживання набула комп’ютерна і копіювальна техніка, як світ завойовує Інтернет, - зменшується значення і незамінність книги. Могутнім конкурентом читанню книг зараз виступає Інтернет. Отримати інформацію в ньому набагато легше, простіше, не вимагає особливих зусиль. Але глибоко, повно розуміти текст книги, відчути красу художнього слова дозволяє тільки вдумливе читання. Наукові твори поглиблюють знання учнів, художні - спонукають школярів до самостійних роздумів над проблемами життя. Як правило, велика частка тих, хто любить читати, це діти молодшого шкільного віку. Чим старші діти, тим менше часу в них займає читання на дозвіллі і тим менше вони люблять читати. А в старших класах читають в основному тільки ті твори, що вивчаються згідно зі шкільною програмою.

Аналіз читацьких формулярів учнів дає можливість побачити, які діти, з яких класів, відвідують бібліотеку, які книги вони люблять читати.

2-Б клас – записалися до бібліотеки 15 дітей. Частіше за інших відвідують бібліотеку Шевчук Марія, Данильчик Софія, Резмер Діана, Бабич Євгеній, Гудвич Софія, Бачинська Юля, Зелінський Дмитро.

2-А клас – записалися до бібліотеки 5 дітей. Частіше за інших відвідує бібліотеку Фещенко Дарина.

3-А клас – відвідують бібліотеку 10 учнів. Кращими читачами є Заховайко Катя, Рибчинський Вадим, Анюченко Антон.

3-Б клас – відвідують бібліотеку 16 учнів. Кращими читачами є Сирчина Аня, Рижикова Настя, Біла Олександра.

4 клас – записалося до бібліотеки 26 чоловік. Кращими читачами є такі учні: Бондаренко Діана, Чміль Даша, Чміль Саша, Внукова Настя, Крисова Даша, Романчук Валерій, Джура Володя, Вороновська Настя.

Учні молодших класів люблять читати казки, вірші, загадки, а також приходять за потрібною інформацією, яка необхідна для більш глибокого вивчення шкільної програми.

5 клас - читачами бібліотеки є 14 учнів. Частіше за інших беруть книги Марчук Аня та Ямненко Ярослава. Беруть в основному ті книги, що задають прочитати вчителі.

6 – А клас – записано до бібліотеки 15 учнів. В 2012-2013 навчальному році брали книги в бібліотеці тільки 10 учнів, з них тільки Горбенко Аня взяла 12 книг, інші не більше 3 книг. Брали в основному твори тих письменників, які вивчаються за шкільною програмою.

6- Б клас – записано до бібліотеки 11 учнів, брали книги для підготовки повідомлень, написання рефератів та твори письменників, що вивчаються за шкільною програмою. Більше за інших взяли книг Яценко Світлана та Усов Павло.

7 клас – записано до бібліотеки 24 учні. 10 учнів в цьому навчальному році книг в бібліотеці не брали. З 14 учнів, що користуються бібліотекою, найкращим читачем не тільки класу, а й школи можна назвати Смаля Євгенія, який дуже багато читає, в нього різносторонні інтереси, любить сам роздивлятися книжкові полиці і вибрати ту книгу, що його зацікавила. Кращими читачами класу є також Бортко Катя та Завгородня Валя.

8 клас – записано до бібліотеки 17 учнів. Беруть книги рідко, в основному підручники, художню літературу читають Борщівська Альона і Проценко Настя.

9 клас – записано до бібліотеки 24 учня. 5 учнів – Попов Вадим, Кудина Андрій, Мурін Богдан, Креховець Володя, Щава Андрій в цьому навчальному році книг в бібліотеці не брали, за винятком підручників, які видавалися на клас. Учні часто приходять за книгами українських та зарубіжних письменників, що вивчаються згідно шкільної програми, за інформацією для написання рефератів та повідомлень. Кращими читачами є Яценко Юлія, Резмер Аліна, Гладкова Діана, Хомовиченко Олександра, Якубовська Діана, Луканюк Христина, Степенко Тимофій.

10 клас - з 10 учнів тільки Демчук Ольга, Майстренко Юлія та Сокорчук Віктор є активними читачами бібліотеки, вони читають твори зарубіжних та українських письменників, що вивчаються на уроках літератури. Інші 7 учнів брали в бібліотеці тільки підручники.

11 клас – всі 12 учнів класу користуються бібліотекою. Брали в основному підручники для 11 класу, а також підручники для 7-10 класів з окремих предметів для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Читають і художню літературу.

Поради батькам у вихованні маленького читача.

Найголовніший і найефективніший рецепт прилучити малюка до читання – читати дитині книги, коли вона сама цього ще не вміє. Перегляд телевізора з казковими мультфільмами, диск із будь-якою пригодницькою історією - теж можуть бути, але основною культурною їжею повинно бути читання книжки, що приносить однакове задоволення виконавцю і слухачу. Найперші «ріпки», «колобки» на картонних – щоб не порвалися – аркушах – це самий захопливий вид спілкування зі своєю дитиною.

Дошкільний період - перша сходинка в літературному розвитку майбутнього читача. Саме в дошкільному віці починає складатися начитаність. Чим раніше література доторкнеться до душі дитини, а не лише до розуму,тим більше надії, що добрі почуття переможуть. У цьому велику роль відіграє спілкування читача – початківця з досвідченим дорослим, хто б він не був: мама,тато,бабусі і дідусі, вихователі, педагоги, бібліотекарі – і настане, вірте в це, той момент, коли успіхи дитини приємно вразять батьків і всіх, хто щедро віддав часточку свого душевного тепла дитині.

Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книжки,таке ставлення виробляється і в дитини.

Показуйте гарний приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Зберігайте дитячу літературу на нижніх полицях, щоб дитина могла її легко дістати.

Дайте дитині подивитися вашу книгу Читайте її вголос або дозвольте дитині прочитати її вам.

Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, слухання веде до вивчення. Якщо дитина щойно починає читати, намагайтеся купувати тоненькі книжки з великими малюнками.

Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад, про спортивні змагання,тварин, казкові пригоди. Ми маємо впливати на формування смаків та інтересів. У цьому допоможе книга. Стара добра казка навчає співчувати героям. А книжки з загадками, головоломками стають чудовою гімнастикою для розуму. Добирати літературу треба таку, від якої малюкові буде важко відірватися – ту, що відповідає його вікові та вподобанням. Книга має нести щось нове, невідоме раніше. А читання приносити радість.

Пам’ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращий спосіб привернути увагу на деякий час.

Даруйте дітям книги. Цим ви даєте зрозуміти, що книги - особливі.

Знаходьте час, щоб відповідати на запитання,які ставлять ваші діти під час читання. Це означає, що діти потребують вашої уваги.

Обговоріть з дитиною прочитану книгу. Спитайте, чи сподобалося дитині прочитане. Чим? Попросіть дитину розповісти про головного героя, головні випадки, запропонуйте дитині зробити малюнок до епізоду, який їй найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.

Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як працює бібліотека і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

Вдумайтесь у ці слова:

«На землі існує три головні цінності, три чуда;

Хліб,щоб народ завжди був здоровий і сильний;

Жінка, щоб не обривалася нитка життя;

Книга,щоб не обривався зв’язок часів.

Було б надзвичайно добре, щоб одне з чудес - книга, зайняла в кожній родині чільне місце. А двері шкільної бібліотеки завжди відкриті для вас, дорогі наші читачі!

У жовтні 2015 року у школі пройшов місячник бібліотек. Презентацію можна завантажити у вкладеннях.

Кiлькiсть переглядiв: 602

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.